Otoimmün Hastalıklarda Biorezonans

Otoimmün hastalıklarda uygulanan bağışıklık sisteminin baskılanması, nedenin ortadan kaldırılmasından çok belirtilerin düzeltilmesine yöneliktir. Bağışıklığın baskılanması aynı zamanda önemli yan etkiler yaratmaktadır.

Otoimmün hastalıklar bağışıklık sisteminin aşırı reaksiyonu olduğu için bazı ortak alerjenler söz konusudur. Örneğin lektin proteini (Buğday, arpa,kuru baklagiller, inek sütü,patates, yer fıstığı) ve glüten proteini, sinir hücrelerinin aksonlarının miyelin kılıfı, barsak epiteli ve tiroid dokusu ile benzerlik göstermektedir. Bu gıdalara yönelik oluşan antikorların benzerlik nedeni ile dokulara da reaksiyon vermesi sonucu Hashimoto, MS hastalığı, romatoid artrit, psoriasis gibi hastalıklar oluşabilmektedir.

Bu alerjenlerin ve yanı sıra bağışıklık sistemini meşgul eden tüm etkenlerin biorezonans ile tedavi edilmesi vücudu rahatlatmakta, yükünü azaltmakta, dokulara olan otoimmün saldırıyı sona erdirmek için kullanılmaktadır. Biorezonans tedavisi ile virüs, bakteri gibi ajanlar, ağır metaller, toksinlerden arınma sağlanabilmekte ve bağışıklık sistemi rahatlatılmaktadır. Önemli bir başka etken olan elektromanyetik kirlilik temizlenmeli, neden olan gıda alerjileri tedavi edilerek kalıcı tedavi sağlanmaktadır.