fbpx

DERMATOLOJİ VE ESTETİK KLİNİĞİ

Metabolik Balans Nedir?

Image

Metabolik Balans, kişinin güncel laboratuar tahlilleri ve sağlık durumunun gözden geçirilmesi sonunda hazırlanan kişiye özel beslenme programıdır.

Metabolik Balans ideal kiloda kalmayı hedefleyen, gerekirse zayıflama, kilo alma, kiloyu koruma  görevlerine hizmet edebilen  kilo düzenleyici bir metabolizma programıdır. Bu program, Metabolizma Endokrin Uzmanı Dr. Wolf Funfack rehberliğinde doktorlar ve beslenme uzmanları tarafından geliştirilmiştir.

Metabolic Balance beslenme planındaki 3 öğün, günlük ihtiyaç duyulan miktarda proteini, karbonhidratı, yağı ve lifli gıdaları doğal halleriyle sağlıklı bir oranda kapsayacak şekilde ayarlanır. Böylece vücudun tüm ihtiyaçları karşılanırken açlık ve yoksunluk hissetmeden hızlı ve sağlıklı bir şekilde zayıflama sağlanmaktadır.

İnsanı kısa sürede başarıya ulaştırır, ama kısa süreli bir diyet programı değildir. Sağlıklı beslenme kurallarını öğretip hayata geçirilmesini sağlayan bir sistemdir. Kalori ayarlamasını hedeflemeyen, o kişi için en uygun gıda seçimi ve bunların kombinasyonunu  tüketimi ile ideal beslenme başarısının anahtarıdır.

Kalori hesabına dayalı bir diyet değildir. Kilo vermeyi sağlayacak olan gıdalar kan değerleri ve kişisel verilere göre belirlenir. Bu belirleme sırasında gıdaların kalorilerinden çok, glisemik yükleri ve kişinin metabolizma özellikleri dikkate alınır.

Tedavi & Uygulamalar

Dolgu, Işık Dolgusu, Gençlik Aşısı, Dermaroller, Antiaging Bakımlar, Somon DNA, Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Uygulamaları,

Alexanrite, Diod ve ND Yag lazerlerle epilasyon, ND Yag lazerle kılcaldamar, Akne Tedavisi, Nonablatif Cilt Yenileme, Çatlak Tedavisi, Cilt bakımları, Akne ve Leke Kürleri, Peeling, Metabolik Balans ile Zayıflama, Kavitasyon, Karboksiterapi, Power Plate ve Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama, Nöralterapi, Akupunktur, Biorezonans, Allerji Testleri ve Terapileri yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

FSM Bulvarı Selin Sit. C Blok Daire: 7 Nilüfer / BURSA

0 224 452 52 74

dr.sibel@sibelunlu.com