Metabolik Balans Nedir?

Image

Metabolik Balans, kişinin güncel laboratuar tahlilleri ve sağlık durumunun gözden geçirilmesi sonunda hazırlanan kişiye özel beslenme programıdır.

Metabolik Balans ideal kiloda kalmayı hedefleyen, gerekirse zayıflama, kilo alma, kiloyu koruma  görevlerine hizmet edebilen  kilo düzenleyici bir metabolizma programıdır. Bu program, Metabolizma Endokrin Uzmanı Dr. Wolf Funfack rehberliğinde doktorlar ve beslenme uzmanları tarafından geliştirilmiştir.

Metabolic Balance beslenme planındaki 3 öğün, günlük ihtiyaç duyulan miktarda proteini, karbonhidratı, yağı ve lifli gıdaları doğal halleriyle sağlıklı bir oranda kapsayacak şekilde ayarlanır. Böylece vücudun tüm ihtiyaçları karşılanırken açlık ve yoksunluk hissetmeden hızlı ve sağlıklı bir şekilde zayıflama sağlanmaktadır.

İnsanı kısa sürede başarıya ulaştırır, ama kısa süreli bir diyet programı değildir. Sağlıklı beslenme kurallarını öğretip hayata geçirilmesini sağlayan bir sistemdir. Kalori ayarlamasını hedeflemeyen, o kişi için en uygun gıda seçimi ve bunların kombinasyonunu  tüketimi ile ideal beslenme başarısının anahtarıdır.

Kalori hesabına dayalı bir diyet değildir. Kilo vermeyi sağlayacak olan gıdalar kan değerleri ve kişisel verilere göre belirlenir. Bu belirleme sırasında gıdaların kalorilerinden çok, glisemik yükleri ve kişinin metabolizma özellikleri dikkate alınır.