fbpx

DERMATOLOJİ VE ESTETİK KLİNİĞİ

Glutatyon ve Akne

Glutatyon Tedavisi FiyatlarıRandevu Talep Edin

Akne çok yaygın görülen bir cilt problemi olmaya devam etmektedir. Değişik etkenlerin aynı zamanda etkili olması ile oluşan akne özellikle serbest radikaller varlığında şiddetlenmektedir. Vücuttaki enflamasyon ve oksitlenme akne şiddetini çok etkileyen iki faktör olarak tanımlanmaktadır. Glutatyonun antioksidan etkisi ile enflamasyon azalmakta ve doku hasarı önlenmektedir. Glutatyon aknenin şiddetini azaltarak tedaviye verilen cevabı hızlandırmaktadır. Ayrıca serbest radikaller glutatyon tarafından etkisiz hale getirilirse akne sonrası olası lekelerin oluşması engellenir. İzlerin kalma riski azalır cilt hızla iyileşir.

Bilimsel çalışmalarda akne hastalarının glutatyon miktarı akne lezyonlarında düşük bulundu. Yine çalışmalarda düşük bulunan hastalara glutatyon verildiğinde sivilcelerin düzeldiği görüldü. Üstelik aknenin şiddeti arttıkça glutatyon eksikliği de büyümekteydi, bir başka değişle akne şiddetlendikçe glutatyon ihtiyacı da artmaktadır. 

Glutatyon kullanımı ile skualen peroksit devredışı kaldığı, tıkanmış gözeneklerde azalma ve p.acnes bakterileri önemli ölçüde düştüğü gösterilmiştir.

Dahili olarak, karaciğer desteği, toksin temizleyici, antioksidan ve anti-enflamatuar etki sayesinde aknenin önlenmesi sağlanır. Glutatyonun akneli hastalarda beraber bulunan anksiyete ve depresyonun azalmasına yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Glutatyon aynı zamanda doğrudan cilt aydınlanması sağlamaktadır. Takviye olarak alınan glutatyon cildin temizlenmesine, izlerin kalmasının engellenmesine ve kalmış izlerin açılmasına katkıda bulunmaktadır.

Tedavi & Uygulamalar

Dolgu, Işık Dolgusu, Gençlik Aşısı, Dermaroller, Antiaging Bakımlar, Somon DNA, Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Uygulamaları,

Alexanrite, Diod ve ND Yag lazerlerle epilasyon, ND Yag lazerle kılcaldamar, Akne Tedavisi, Nonablatif Cilt Yenileme, Çatlak Tedavisi, Cilt bakımları, Akne ve Leke Kürleri, Peeling, Metabolik Balans ile Zayıflama, Kavitasyon, Karboksiterapi, Power Plate ve Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama, Nöralterapi, Akupunktur, Biorezonans, Allerji Testleri ve Terapileri yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

FSM Bulvarı Selin Sit. C Blok Daire: 7 Nilüfer / BURSA

0 224 452 52 74

dr.sibel@sibelunlu.com