fbpx

DERMATOLOJİ VE ESTETİK KLİNİĞİ

Glutatyon ve Deri

Glutatyon Tedavisi FiyatlarıRandevu Talep Edin

En güçlü antioksidan olan glutatyon, serbest radikalleri bağlayıp etkisiz hale getirirken doku hasarını önler. Hasar engellendiğinde hücreler yıpranmaz, yenilenir ve gençleşir. Yaşlanmanın en önemli sebebi dokudaki oksitlenmedir. Serbest radikaller glutatyon tarafından etkisiz hele getirilirken yaşlanma süreci önlenmiş olur. Glutatyon bu etkisi ile güçlü bir yaşlanma karşıtı rol oynar. Ciltte ve tüm vücutta gençleşme etkisi yaratır. Oluşan detoks etkisi ile tüm vücut ile beraber ciltte de arınma, aydınlanma yaşanır.

Glutatyon cilt üzerinde çok yönlü etki yaratabilmektedir. Sorunsuz bir cilt bile yılların yıpratıcı etkisi ve çevresel faktörlerin etkisi ile esnekliğini kaybedebilir. Çok sayıda bilimsel çalışmanın sonuçlarına göre glutatyon antioksidan etkisi ve detoks oluşturma özelliği ile deride aydınlanma yaratmaktadır. Aydınlanma etkisinin yanında elastikiyeti artıran, kollajen ve elastik lifleri onaran özelliği ile ciltte sıkılaşma, gençleşme sağlamaktadır. Gevşeme giderilir ve sarkma düzeltilebilir. Genç, pürüzsüz, parlak ve aydınlık bir cilt oluşumu sağlanmış olmaktadır.

Glutatyon enflamasyonu kontrol altına alarak deride buna bağlı oluşan egzema, sedef, liken, rozasea, akne gibi pek çok hastalığın oluşmasını engellediği gibi varsa tedavisi kolaylaştırabilmektedir. Bu hastalıklarda oluşan serbest radikal hasarını gidererek doku yenilenmesini sağlamaktadır. Mitokondri hasarının giderilmesi ve mormale dönmesi iyileşmenin en önemli basamağıdır.

Leke mekanizmasını önleyen özelliği ile glutatyon ciltte renk dağılımındaki eşitsizliklerde, koyu renk lekelerde ve yaşlılık lekelerinde tedavi başarısını etkiler. Yapılan pek çok çalışmalarda melanin sentezleme basamaklarında tirozinaz üzerinden etki ettiği göstermiştir.

Tedavi & Uygulamalar

Dolgu, Işık Dolgusu, Gençlik Aşısı, Dermaroller, Antiaging Bakımlar, Somon DNA, Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Uygulamaları,

Alexanrite, Diod ve ND Yag lazerlerle epilasyon, ND Yag lazerle kılcaldamar, Akne Tedavisi, Nonablatif Cilt Yenileme, Çatlak Tedavisi, Cilt bakımları, Akne ve Leke Kürleri, Peeling, Metabolik Balans ile Zayıflama, Kavitasyon, Karboksiterapi, Power Plate ve Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama, Nöralterapi, Akupunktur, Biorezonans, Allerji Testleri ve Terapileri yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

FSM Bulvarı Selin Sit. C Blok Daire: 7 Nilüfer / BURSA

0 224 452 52 74

dr.sibel@sibelunlu.com