fbpx

DERMATOLOJİ VE ESTETİK KLİNİĞİ

Glutatyon ve Cilt Lekeleri

Glutatyon Tedavisi FiyatlarıRandevu Talep Edin

Glutatyon ciltte aydınlanma yaratırken aynı zamanda leke tedavisine de katkısı olur.  Ciltte detoks etkisi ile berraklaşma aydınlanma sağlarken melanin yapımında etkili olan tirozinaz enzimini etkisiz hale getirerek leke oluşumunu önler veya lekenin tedavisini destekler. Pigmenler azalır, cilt tonundaki eşitsizlikler giderilir. Bu etkinin sürekli olabilmesi için glutatyon düzeylerini yüksek tutulmalıdır.

Glutatyon, vücudumuzda yaygın olarak bulunan bir bileşiktir. Çok sayıda atfedilen biyolojik fonksiyonunun yanı sıra cilt aydınlatmasında da rol oynamıştır. Olası etki mekanizmaları şunları içerir:

  1. Enzimin bakır içeren aktif bölgesi ile bağlanarak enzim tirosinazın doğrudan inaktivasyonu,
  2. Eumelaninden feomelanin üretimine geçiş mekanizmasına aracılık etmek, 
  3. Tirozinaz aktivasyonuna ve melanin oluşumuna katkıda bulunan serbest radikallerin ve peroksitlerin söndürülmesi,
  4. Melanositotoksik ajanların depigmentasyon yeteneklerinin modülasyonu. 

Tedavi & Uygulamalar

Dolgu, Işık Dolgusu, Gençlik Aşısı, Dermaroller, Antiaging Bakımlar, Somon DNA, Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Uygulamaları,

Alexanrite, Diod ve ND Yag lazerlerle epilasyon, ND Yag lazerle kılcaldamar, Akne Tedavisi, Nonablatif Cilt Yenileme, Çatlak Tedavisi, Cilt bakımları, Akne ve Leke Kürleri, Peeling, Metabolik Balans ile Zayıflama, Kavitasyon, Karboksiterapi, Power Plate ve Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama, Nöralterapi, Akupunktur, Biorezonans, Allerji Testleri ve Terapileri yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

FSM Bulvarı Selin Sit. C Blok Daire: 7 Nilüfer / BURSA

0 224 452 52 74

dr.sibel@sibelunlu.com