fbpx

DERMATOLOJİ VE ESTETİK KLİNİĞİ

Eksozom Hücre Saç Tedavisi

Eksozom Hücre Saç Tedavisi

Eksozom Hücre Saç Tedavisi FiyatlarıRandevu Talep Edin

Eksozom hücre ile saç tedavisi yapılırken dökülmenin durdurulması, saçların onarılması ve saçların yeniden çıkması hedeflenmektedir. Eksozom molekülünün özellikleri sayesinde saçlı derideki varsa kızarıklık, pullanma, deride yaşlanma ve tüm yapısal bozukluklar düzelmeye başlar. Saç kökleri güçlenir, yenilenir, beklemeye geçmiş kökler uyarılır ve yeni saç çıkması tetiklenir. Onarım gücü çok yüksektir ve beraberinde bulunan vitamin, mineral, büyüme faktörleri bu onarım içinde gereken malzeme sağlamış olur.

Eksozom Hücre Saç Tedavisi Nedir?

Eksozom, kök hücrelerden salınan doğal, hücre dışı, çok çok küçük keseciklerdir. Eksozomlar sayesinde DNA, RNA ve proteinlerin hücreden hücreye aktarımı ve böylece büyük yenilenme hareketi başlatılmış olur.

Eksozomlar hücreler arası iletişimi sağlayarak yakın veya uzak olan hücreler arasında hücre içine ait hayati bilgileri düzenleyen molekülleri taşımaktadır. İletişimdeki hücreye sağlıklı olması için gereken tepkiyi nasıl ve ne zaman verileceğini söylemektedirler.

 Vücudumuzdaki tüm hücrelerin genç ve sağlıklı kalmasında hayati bir rol üstlenen eksozomlar yeni nesil hücresel tedavi yöntemlerinin en doğal olanlarındandır.

Eksozom Hücre Saç Tedavisi Nasıl Yapılır?

Eksozom hücre saç tedavisi ürününün içinde eksozom tek başına değildir. Beraberinde çok zengin bir içerik bulunmaktadır. Çeşitli büyüme faktörleri, aminoasitler, vitaminler ve besleyici bileşenler eksozomun başlattığı yenilenmeyi hızla hayata geçirmesine destek olmaktadır. Saçlı derinin ve saç köklerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır

Eksozom hücre saç tedavisinde mükemmel malzemenin köklere ulaşabilmesi açısından mutlaka belli derinliğine ulaştırılması gerekmektedir. Bu nedenle zayıflamış saç bölgelerine eksozom serumu mikro iğneler ile belirli aralıklar ile saçlı deriye saç köklerine iletilir.

Eksozom hücre enjekte edilir edilmez hızlıca hasarlı olan bölgede hürelerin onarım işlemi başlamsktadır. Eksozom hücrenin onarım gücü oldukça yüksektir ve onarım sırasında gerekli olacak tüm vitaminler ürünün içinde mevcuttur.

Eksozom hücre saç ekiminden önce uygulanabilir böylece çıkabilecek saçlar kazanılıp ihtiyaç azaltılabilir. Ekim sonrasında kalsn saçları güçlendirmek amacı ile uygulanabilir ve kaybın durdurulmadı sağlanır. Ekim sonradı yapıldığında ekilen saçların desteklemesi sağlanmaktadır.

Eksozom hücre tedavisi ekim sonrası yaşanabilecek pek çok sorunu azaltmaktadır. Taşınan kökletin güçlü ve kalıcı olmadına destek olur ve saç ekimi ile kombinasyonu saç ekimi başarısını arttırır.

Saç ekimi işleminden hemen sonra da uygulanabilmektedir.

Eksozom hücre saç tedavisi işlemi yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Eksozom Hücre Saç Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Kişinin ihtiyacına göre uygulama protokolü şekillenen eksozom saç hücre tedavisi 4 ile 8 seans arası değişiklik gösterir.

Eksozom Hücre Saç Tedavisi Hangi Sorunlarda Uygulanabilir?

  • Her türlü saç dökülmesinde
  • Saç tellerinde incelme ve seyrelme sorunu olanlar
  • Erkek tipi saç dökülmesi olan kadın ve erkeklerde
  • Kronik saç dökülme sorunu olan kadınlar
  • Mevsimsel veya strese bağlı ani saç dökülmesi yaşayanlar
  • Saç ekimi sonrası var olan saçları korumak isteyen kişiler
  • Saç ekimi sonrasında başarıyı arttırmak isteyenler

Eksozom Hücre Saç Tedavisi Nasıl Etki Eder?

Bebeklerin hücrelerinin çoğalması, tüm organlarının sıfırdan oluşmasını sağlayan kök hücrenin salgıladığı eksozom çok önemli görev üstlenir.

Genç kök hücreler tarafından salınan eksozom hücreleri sayesinde; tüm hücrelerde yenilenme, artma ve düzene girme etkisi oluşur.

Saç dökülmesinde de saçlı deride kargaşa, düzensizlik ve eksiklikler yaşanmaktadır. Klasik saç mezoterapisi ürünleri vitamin mineral ve aminoasitlerle sadece onarımı sağlasa da kargaşayı düzene sokmada eksik kalabilir. Bu eksiklik eksozom tedavisi ile giderilebilmekte ve düzenleme görevi yerine getirimektedir. Böylece daha uzun ve başarılı etki yaşanmaktadır.

Saç eksozom hücre tedavisi saçlı deri hücrelerinde yenileyici ve onarıcı bir süreç başlatır. Bu süreç oradaki hücre hasarının giderilmesi, düzenin sağlanması, bozuklukların giderilmesi sağlanır. Tedavinin devamında saç dökülmesi azalır ve saç kökleri güçlenir.

Hücre yenilenmesini arttırarak saç köklerinin beslenmesi ve kanlanması artırılmış olur.

Eksozom Hücre Saç Tedavisinde İşlem Kalıcı Mıdır?

Eksozom hücre saç tedavisi uygulaması saçlı deride yarattığı iyileştirici gücü sayesinde çok hastada kalıcı olabilmektedir.

Otoimmün hastalıkları olanlarda, kronik stresi olanlarda, kötü beslenmesi olanlarda, sigara ve alkol kullanımında, kimyasal içerikli şampuan ve saç ürünü kullananlarda vücut tekrar bozulacağı için belli aralıklarla tekrarlar yapılmasında fayda olacaktır.

Eksozom Hücre Saç Tedavisi Fiyatları Nelerdir?

Eksozom hücre saç tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız 0224 452 52 74 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tedavi & Uygulamalar

Dolgu, Işık Dolgusu, Gençlik Aşısı, Dermaroller, Antiaging Bakımlar, Somon DNA, Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Uygulamaları,

Alexanrite, Diod ve ND Yag lazerlerle epilasyon, ND Yag lazerle kılcaldamar, Akne Tedavisi, Nonablatif Cilt Yenileme, Çatlak Tedavisi, Cilt bakımları, Akne ve Leke Kürleri, Peeling, Metabolik Balans ile Zayıflama, Kavitasyon, Karboksiterapi, Power Plate ve Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama, Nöralterapi, Akupunktur, Biorezonans, Allerji Testleri ve Terapileri yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

FSM Bulvarı Selin Sit. C Blok Daire: 7 Nilüfer / BURSA

0 224 452 52 74

dr.sibel@sibelunlu.com