fbpx

DERMATOLOJİ VE ESTETİK KLİNİĞİ

Leke Tedavisi

leke tedavisi
Leke Tedavisi FiyatlarıRandevu Talep Edin

Leke dediğimizde kişinin cildinde değişik katmanlarda ve oranlarda renk veren pigmentlerin kümeleşmesinden söz ediyoruz. Bu kümelenme bazen büyük alanlarda yama şeklinde ve bazen de küçük çillenme şeklinde olabilmektedir. Tedavi yönteminin uygun seçilmesini sağlayan lekenin hangi katmanda kümelendiğini saptamak ve o kişide leke oluşumunu tetikleyen problemlerin olup olmadığını saptamakla sağlanabilmektedir.

Tam da bu yüzden her lekenin kendine has özellikleri ve değişen şartları vardır. Hekimin görevi lekeyi doğru tanımlamak, sorunları tespit etmek ve çözmek olmalıdır.

Tedavi planında buna göre detaylara yer verilir. Deride ve hücrede oluşmuş güneş hasarını onarmak, artmış melanin yapımını baskılamak, oluşmuş pigmentleri parçalamak, deriyi optimum yapıya ulaştırmak, varsa toksin atılımını sağlamak, eksilen vitamin mineral içeriğini tamamlamak gibi detaylar tedavide gereken şekilde uygulamaya alınır.

Derideki hasarı onarmak en önemli tedavidir. Hasar devam ederken yapılan tüm terapiler kalıcı olamamaktadır. Hasarın onarımı için farklı yöntemler varken seçim lekeye göre yapılmalıdır. Onarım için mezoterapi, kök hücre terapileri, gençlik aşıları, glutatyon, özel bakım kürleri, altı iğne uygulaması, ccl lazer uygulamaları gibi tercihler arasından hastanın şartlarına en uygun olanı seçilebilir. Mezoterapi uygularken hücre hasarını onaran içerikteki ürünler deri içine enjekte edilir. Mezoterapi ürünlerin içeriğindeki aktif maddeler sayesinde derideki hasar onarılması, kargaşanın sakinleşmesi, derinin yeniden yapılanması sağlanabilir. En uygun içerikli mezoterapi ürünlerinden biri de gençlik aşılarıdır. Zengin içerikleri ile hem lekeyi tedavi etmekle kalmayıp aynı zamanda genç ve ışıltılı bir cilt sağlamaktadır. Tedaviye mutlaka eklenmesi gereken en önemli unsurların başında gelir.

Altın iğne ile radyofrekans uygulaması sayesinde doku uyarılmış ve yeniden yapılanması sağlanmış olur. Böylece taze yenilenmiş ve sorunsuz cilt oluşmuş olur. Bu tedaviye prp, mezoterapi ve gençlik aşısı eklenerek deride hasar tamamen düzeltilmiş olur. Parlak canlı ve sağlıklı bir cilt sağlanmış olur.

Glutatyon serbest radikalleri yok ederek hücreleri koruyan güçlü bir antioksidandır. Doğal olarak tüm vücutta üretilen, kötü beslenme, alkol, stres, ilaçlar gibi durumlarda azalan bir maddedir. Bu nedenle 30 yıldır takviye olarak sistemik verilebilmekte veya deriye lokal olarak uygulanan mezoterapi ürünleri içinde yer almaktadır. Vücuttaki kanserojen ve toksik maddeleri etkisiz hale getirerek uzaklaştırır, DNA onarımı ve protein yapımında çok etkilidir. Çok iyi bir antiaging etkiye sahiptir gençleştirir. Doku hasarının onarılmasında çok etkilidir.

Leke tedavisinde en çok etkili olan tedavilerden biri de CCL lazerdir. Birden fazla etkin tedaviyi tek bünyede toplayan özelliği ile tüm leke tiplerinde kullanılabilmektedir. Cildi uyaran, yeni hücre yapımını teşvik eden, yapılanması sağlayan, hasar onaran ve düzen sağlayan bir terapi sağlar. Her katmandaki lekeye etki edebilir. Damarsal hasarı da onararak daha etkili sonuçlar sağlanır. Cilt gençleşir, sarkma giderilir, lekeler açılır, kızarıklık ve damarsal hasar düzelir ve düzen sağlanır.

Q swich lazerler lekedeki pigmentleri parçalayan en etkili terapilerden biridir. Tüm leke tiplerinde kullanılabilmektedir. Bazı lekelerde tek seansta bazı lekelerde çoklu seanslarda terapi tamamlanmaktadır. Lekenin katmanına göre nd yag lazerler, yerine göre KTP lazerler kullanılabilmektedir.

Lekelerde genellikle birden fazla seçenek birden kullanılabilmektedir. Hasarın onarılması, derinin yapılandırılması, pigmentin parçalanması, hücre hasarının onarılması için yöntemlerin etkinliklerini birleştirmek başarıyı artırmaktadır.

Leke Tedavisi Uygulama ve Ücret Talebi

Tedavi & Uygulamalar

Dolgu, Işık Dolgusu, Gençlik Aşısı, Dermaroller, Antiaging Bakımlar, Somon DNA, Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Uygulamaları,

Alexanrite, Diod ve ND Yag lazerlerle epilasyon, ND Yag lazerle kılcaldamar, Akne Tedavisi, Nonablatif Cilt Yenileme, Çatlak Tedavisi, Cilt bakımları, Akne ve Leke Kürleri, Peeling, Metabolik Balans ile Zayıflama, Kavitasyon, Karboksiterapi, Power Plate ve Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama, Nöralterapi, Akupunktur, Biorezonans, Allerji Testleri ve Terapileri yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

FSM Bulvarı Selin Sit. C Blok Daire: 7 Nilüfer / BURSA

0 224 452 52 74

dr.sibel@sibelunlu.com