fbpx

DERMATOLOJİ VE ESTETİK KLİNİĞİ

CCL Teknolojisi ve Estetik Uygulamalar

Her zaman genç görünümlü bir cilde sahip olmayı hayal eder, ışıl ışıl pürüzsüz bir cilt için çabalarız. Zaman acımasız davranarak cildimizde gevşeme sarkmaya neden olur, kendimizi böyle görmekten rahatsız oluruz. Gözeneklerimiz ve cilt tonumuzun eşit olmaması, lekeler ve kırışıklıklar bizi rahatsız eder, kurtulmak için yollar araştırırız.

Bu hayallerimizi gerçekleştirmek için tasarlanmış olan CCL tüm bu ihtiyaçlarımıza cevap verebilmektedir.  Birden fazla işlevin tek cihazda toplanmış olması uygulama konforu sağlamakta ve başarıyı artırmaktadır.

Yeni nesil CCL lazer ile yarattığımız etki gençleşme, leke tedavisi, kırmızı yüzün düzelmesi ve kırışıklıkların giderilmesi ile sınırlı değildir. Bunları yaparken aynı zamanda genetik olarak gençleşme de sağlanmaktadır. Yapılan çalışmalar göstermiştir ki genler üzerinden de değişimi başarmıştır. Cildin yenilenmesinde önemli role sahip hücre için RNA nın gençleşmesi gerçekleşmiş ve bununla beraber cildin onarılması ve yenilenmesi sağlanmıştır.

Bilimsel Olarak Saptananlar

Bu gelişme cildimizdeki gençleşmenin keyfini daha uzun süre çıkarabileceğimizi gösteriyor. Yıllarca çok sayıda insan üzerinde yapılan çalışmalarda genler araştırıldığında CCL uygulamasının gen ekspreyonunu etkilediğini göstermiştir. Genetik yaşlanma kodumuzu adeta yeniden yazmaktadır. Genetik değişme sağlayabilme özelliği sayesinde düzenli uygulama yapılarak genç görünümü koruma güvence altına alınmış olmaktadır. Düzenli uygulama sonrası yaşlanma belirtilerini moleküler düzeyde değiştirdiği çalışmalarda gösterilmiştir. Sadece yaşlanma belirtilerini değiştirmekle kalmayıp yaşlanmanın temel kaynağına etki etmiş olduğu gösterilmiştir. Yapılan çalışmalarda,  genetik materyal üzerinde incelenen genlerden 1200 den fazlasında gen expresyonunda gençleşme olduğu saptanmıştır.

Etki Mekanizması

CCL teknolojisi ile birden fazla dalga boyunda ışık spektrumu uygulanabilmenin farklılığı yaşanmaktadır.  Beraberinde eklenen radyofrekans enerjisinin etkinliği ile başarısı artırılmıştır. Bu farklı dalga boylarının uygulanabiliyor olması aynı seansta hem lekeye, kem kılcal damara uygulama yapma şansı sağlayabilmektedir.  Dalga boylarından biri lekeleye etki ederken, bir başka dalga boyu kılcal damarları bir diğeri gençleşmeyi sağlamaktadır.

Yapılan her bir dalga boyu farklı yapıları hedef alır ve ona bağlı değişimi sağlar. Cildin tüm katmanlarına uygulama şansı verir ve tüm sorunlara yönelik iyileşme imkanı tanır. 50 yaşında lekeleri, kılcal damarları olan ve cildi gevşemiş bir kişide CCL uygulayarak gençleşmenin yanında lekelerin ve kılcal damarların da düzelmesi sağlanıyor.  Kızarık aktif aknelerin iyileşmesini, enflamasyonun düzelmesini ve izlerin düzelmesi sağlanır.

CCL tedavisinin güneş hasarına bağlı hasarı, ciltteki gevşemeyi, lekeleri düzelterek daha genç, daha berrak ve daha sağlıklı bir görünüm sağlamak için yeni hücrelerin üretimini tetikleyebildiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Zaman içinde kahverengi lekeler hafifleyerek yok olur, cilt daha sıkı ve elastik bir dokuya kavuşur.

Bu etkiler CCL tedavisi ile uygulanan ışının ısı enerjisine dönüştürmesi ile sağlanır. Cildin derin tabakalarına ulaşan ısı enerjisi cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin üretimini tetikler. Üretilen kollajen ve elastin lifler cildin sıkılaşmasını, elastik olmasını, berrak ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Elastik ve kollajen lifler arttıkça kırışıklıklar ve donuk görünüm düzelir. Yaşlanma süreci tersine döner ve gençleşme yönüne döner.

Tedavi & Uygulamalar

Dolgu, Işık Dolgusu, Gençlik Aşısı, Dermaroller, Antiaging Bakımlar, Somon DNA, Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Uygulamaları,

Alexanrite, Diod ve ND Yag lazerlerle epilasyon, ND Yag lazerle kılcaldamar, Akne Tedavisi, Nonablatif Cilt Yenileme, Çatlak Tedavisi, Cilt bakımları, Akne ve Leke Kürleri, Peeling, Metabolik Balans ile Zayıflama, Kavitasyon, Karboksiterapi, Power Plate ve Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama, Nöralterapi, Akupunktur, Biorezonans, Allerji Testleri ve Terapileri yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

FSM Bulvarı Selin Sit. C Blok Daire: 7 Nilüfer / BURSA

0 224 452 52 74

dr.sibel@sibelunlu.com