fbpx

DERMATOLOJİ VE ESTETİK KLİNİĞİ

Lazer Epilasyon

lazer epilasyon
Lazer Epilasyon FiyatlarıDeneme Atışı Talep Edin

Bursa lazer kliniğimizde Alexandrite, Nd yag ve diod lazer gibi tüm lazer türleri ile her cilt tipine her mevsim uygulama yapılabilmektedir.  Yaz aylarında bile uygulanabilen lazerler sayesinde her mevsim uygulama şansı olmaktadır.

Nasıl etki eder?

Lazer ışığı kıl kökünde mevcut olan melanin pigmenti ile etkileşip ısı açığa çıkarır. Böylece kıl kökünde hasar oluşur ve kalıcı olarak kıl kaybı gerçekleşir. Ten rengi beyaz ve kıl rengi koyu olanlar kişilerde epilasyon daha başarılı olur.

Kaç seans gerekir?

Epilasyon anagen fazdaki kıllarda etkili olur. Vücuttaki kılların sadece üçte biri bu fazda olduğundan her seansta sadece % 20-40 kadarı lazerden etki görmektedir. Her seansta azalarak yaklaşık 4-8 seansta tamamlanır. Seans sayısı yapılan bölgeye ve kişinin hormonal durumuna göre değişebilir.

Seans Aralıkları ne kadardır?

Seans aralıkları 30-45 gün arasındadır. Değişik vücut bölgeleri çalışıldığında aralıklar 2-2.5 ayı bulabilir. Seans aralıkları kullanılan cihaza göre de değişir.

Kaç seansta biter?

Her vücut bölgesi için bu sayılar değişiklik gösterebilir. Aynı şekilde kullanılan cihazın türüne, kılın inceliğine ve kıl rengine göre de seans sayısı değişir. Kıl ve ten rengine uygun cihaz seçildiğinde sonuçlar daha iyi ve hızlı olacaktır. Ortalama olarak 4-8 seansta biter.

Ağrılı mıdır?

Bursa lazer kliniğimizde buz lazer sayesinde acısız konforlu epilasyon yapılabilmektedir. Diğer lazerlerde yeni nesil güçlü soğutucular sayesinde acı hissedilmemektedir.

Başarılı epilasyonun sırları!

Epilasyon yapılırken en önemli detay kişinin ten rengi ve kıl yapısına uygun cihaz seçimidir. Cihaz seçimi doğru yapılırsa ve uygun dozda uygulama yapılırsa başarı oranı yükselir. Bu seçimler doğru olsa da hastanın hormonal durumu belirleyicidir. Adet düzensizliği, polikistik over gibi durumlarda başarı zorlaşır. Beslenme düzensizlikleri, sağlıksız beslenme, insülin direnci, gıda intoleransları başarıyı olumsuz etkiler. Endokrin bozukluklar, ilaç kullanımları, stres başarıyı azaltan sebepler arasındadır.

Tedavi & Uygulamalar

Dolgu, Işık Dolgusu, Gençlik Aşısı, Dermaroller, Antiaging Bakımlar, Somon DNA, Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Uygulamaları,

Alexanrite, Diod ve ND Yag lazerlerle epilasyon, ND Yag lazerle kılcaldamar, Akne Tedavisi, Nonablatif Cilt Yenileme, Çatlak Tedavisi, Cilt bakımları, Akne ve Leke Kürleri, Peeling, Metabolik Balans ile Zayıflama, Kavitasyon, Karboksiterapi, Power Plate ve Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama, Nöralterapi, Akupunktur, Biorezonans, Allerji Testleri ve Terapileri yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

FSM Bulvarı Selin Sit. C Blok Daire: 7 Nilüfer / BURSA

0 224 452 52 74

dr.sibel@sibelunlu.com