fbpx

DERMATOLOJİ VE ESTETİK KLİNİĞİ

Lazer ile Dövme Silme

Lazerle Dövme Silme FiyatlarıRandevu Talep Edin

Çok beğenerek yaptırdığımız dövmeden zaman geçtikçe vazgeçebilir ve sildirmek isteyebiliriz. Sildirmeyi düşündüğümüz anda zihnimizde pek çok soru belirebilir. Tamamen silinebilir mi, iz kalır mı, renkli dövmelerde sorun yaşar mıyım, acı çeker miyim ve kimden yardım almalıyım gibi sorularımızın yanıtlarını doktorunuzdan alabilirsiniz.

Dövmelerin silinmesi için en güvenilir ve kolay yöntem Q swich Nd yag lazer uygulamalarıdır. Bu lazer ile cilde zarar vermeden ve iz bırakmadan sonuç alınabilir. Özellikle siyah dövmelerde uygulama daha kolay ve sonuçlar daha iyidir. Renkli dövmeleri silebilmek için farklı dalga boyunda KTP lazer tercih edilmektedir. Genellikle dövme silme lazerlerinde bu iki tip lazer birliktedir. Böylece ne renk olursa olsun dövme silinebilmektedir. Son yıllarda geliştirilen picosec lazer sayesinde uygulama sırasında yara oluşmadan, cilde zarar vermeden ve hızlı sonuçlar almak mümkün olmaktadır.

Dövme silmede kullanılan en yeni ve en etkili sistem pico lazerdir. Önceki lazerler saniyenin milyarda biri sürede atım yapan lazerken pico lazer saniyenin trilyonda biri zamanda atış yapabilmektedir. Çok kısa sürede ve hızlı atım yapabildiği için boya çok daha küçük parçalara ayrılabilmektedir. Bunun getirisi daha az seans daha az tedavi süresi ve daha az yan etki olmaktadır.

Nasıl etki eder?

Özel dalga boyundaki lazer ışığı üst deriye zarar vermeden altta tutulmuş olan boya maddeleri tarafından en iyi şekilde emilir. Lazer enerjisi pigmentlerin küçük parçalara ayrılmasını ve bu parçaların vücudun özel görevli sistemi ile yok edilip atılması sağlanır.

Pico lazer avantajları nelerdir?

Normal dövme silme lazerleri saniyenin milyarda biri hızda atış yaparken pico lazer saniyenin trilyonda biri hızında atış yapabilir. Bu hız boyanın daha küçük parçalara ayrılmasını sağlar. Örnek vermek gerekirse dövme kaya gibi düşünüldüğünde normal lazer çakıl taşı gibi parçalarken pico lazer kum iriliğinde parçalar. Parça bu kadar küçülünce vücudun atması çok kolaylaşır.

Klasik dövme silme lazerleri ısı etkisi pigmenti parçalarken aynı zamanda normal derideki pigmentleri de etkileyebilir. Açık renk leke oluşturma riski buradan gelmektedir. Pico lazer ultra kısa atım süresi ile sadece fotomekanik ve akustik etkileşime girmektedir. Isı oluşmadan şok etkisi yaratarak pigmenti parçaladığından normal deride renk açılması riski sıfırdır.

Renkli dövmeler silinirken klasik lazerler yetersiz kalır ve tam cevap alınamayabilir. Pico lazerin fark yaratan kısa atım süresi sayesinde fotomekanik etki ile boyayı çok küçük parçalar ayırabilir. Bu sayede renk ayrımı yapmadan her dövmede başarılı sonuç alınabilmektedir.

Önceleri dövme yapıldıktan sonra silme işlemi için 1 yıl beklemek gerekirken pico lazer sayesinde yeni yapılan dövmeye bile uygulama yapılma imkanı doğmuştur. Bekleme şartı ortadan kalkmıştır.

Pico lazer senas sayısında belirgin azalma sağlayarak hasta memnuniyetini artımıştır.

Pico lazer dövme silme öncesi hazırlık

Tedavi öncesi bronzlaşma ve güneşlenme uygun değildir.

Aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçlar alınmamalıdır.

Kansızlık tedavisi için demir ilacı kullanılıyorsa 1 hafta önce kesilmelidir.

Pico Lazer Dövme Silme Tedavisi

Tedavi öncesi uygulama alanının lokal anestezik krem uygulanır.

Uygulama sırasında soğutucu kullanılabilir.

Uygulama anında dövme beyaz renk alır. Birkaç dakika sonra kırmızı görünüm alarak 2-3 gün içinde kabuklanabilir. Bu dönemde antibiyotikli krem kullanmak uygun olacaktır. Kabuk evresinden sonra dövme rengi açılmaya başlar.

Tedavi & Uygulamalar

Dolgu, Işık Dolgusu, Gençlik Aşısı, Dermaroller, Antiaging Bakımlar, Somon DNA, Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Uygulamaları,

Alexanrite, Diod ve ND Yag lazerlerle epilasyon, ND Yag lazerle kılcaldamar, Akne Tedavisi, Nonablatif Cilt Yenileme, Çatlak Tedavisi, Cilt bakımları, Akne ve Leke Kürleri, Peeling, Metabolik Balans ile Zayıflama, Kavitasyon, Karboksiterapi, Power Plate ve Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama, Nöralterapi, Akupunktur, Biorezonans, Allerji Testleri ve Terapileri yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

FSM Bulvarı Selin Sit. C Blok Daire: 7 Nilüfer / BURSA

0 224 452 52 74

dr.sibel@sibelunlu.com