fbpx

DERMATOLOJİ VE ESTETİK KLİNİĞİ

İnsülin Direncini Kırmak İçin Metabolik Balans

Image

İnsülin direnci oluştuğunda sadece  gıda ve kalori kısıtlaması sorunu çözmekte yeterli olamamaktadır. Sebze meyve seçiminden öğün kombinasyonunda neler olacağına ve oranlarının nasıl olması gerektiğine uzanan özel bir program gerekir. Bazen de beslenme düzeni bile yetmez ilaç kullanmak gerekebilir.

İnsülin direncini kırmak isteniyorsa bu durumu yaratan asıl nedenle mücadele edilmelidir. İnsülin direncinin başlangıç noktası insülin salgılanmasını sürekli tetikleyen beslenme şeklidir. Yanlış gıda seçimi kan şekerinde yükselme ve sonrasında insülin salgılanmasını doğurur.

Doğru gıda seçiminde ilk unsur  glisemik endekse dikkat ederek sağlanabilir. Rafine beyaz undan yapılan tüm gıdaların glisemik endeksi yüksektir. Beyaz ekmek, kek, kurabiye, tatlı ve pastalar uzak durulması gereken gıdalardır.

Beyaz pirinç, meyve suları,şekerli içecekler,  patates, meyvelerden muz, incir, üzüm, kavun, karpuz gibi gıdalar glisemik endeksi yüksek gıdalara örnektir.

Asidik gıda olarak geçen zeytin, mantar, havuç, yeşil bezelye, sarımsak, sirke gibi gıdaların glisemik endeksi düşüktür.

Lahana, karnabahar, brokoli, kabak, enginar, salatalık domates, turp, yer elması, kuru baklagiller, ceviz, fındık, fıstık , meyvelerden kiraz, vişne, şeftali, mango, papaya glisemik endeksi düşük olduğundan tercih edilebilir.

Daha çok kaliteli protein, posalı gıdalar ve bol probiyotik alınmalıdır. Proteinlerin glisemik endeksi sıfırdır. Metabolik balansta hastanın hangi etleri ve balıkları yiyebileceği bile detaylandırılmaktadır.

Metabolik balans hastaya özel hazırlandığı için tüm yiyebileceği sebzeler, meyveler programda detaylı olarak sunulmaktadır. Listesindeki sebze ve meyvelere tam olarak uyan hastanın düzenli, hızlı ve sağlıklı kilo vermesi sağlanmaktadır.

Her öğün besin dağılımı dengeli, posalı, glisemik endeksi hastanın durumuna uyan, hastalıkları göz önünde bulundurularak ve alerjileri değerlendirilerek hazırlanmış olarak sunulmaktadır.

Tedavi & Uygulamalar

Dolgu, Işık Dolgusu, Gençlik Aşısı, Dermaroller, Antiaging Bakımlar, Somon DNA, Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Uygulamaları,

Alexanrite, Diod ve ND Yag lazerlerle epilasyon, ND Yag lazerle kılcaldamar, Akne Tedavisi, Nonablatif Cilt Yenileme, Çatlak Tedavisi, Cilt bakımları, Akne ve Leke Kürleri, Peeling, Metabolik Balans ile Zayıflama, Kavitasyon, Karboksiterapi, Power Plate ve Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama, Nöralterapi, Akupunktur, Biorezonans, Allerji Testleri ve Terapileri yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

FSM Bulvarı Selin Sit. C Blok Daire: 7 Nilüfer / BURSA

0 224 452 52 74

dr.sibel@sibelunlu.com