fbpx

DERMATOLOJİ VE ESTETİK KLİNİĞİ

Glutatyon ve Kalp Sağlığı

Glutatyon Tedavisi FiyatlarıRandevu Talep Edin

Tüm kalp hastalıklarının nedenleri arasında arter duvarlarının içinde plak birikimi sayılmaktadır. LDL kolesterol damar yüzeyini hasarlayarak plak oluşumunu kolaylaştırır.

Glutatyon yağ oksidasyonu sürecini nötralize edebilme özelliği sayesinde kalp krizini ve diğer kalp hastalıklarını önleyebilme şansı yaratır. Glutatyon peroksidaz adı verilen bir enzimin yardımıyla glutatyon,  süperoksitleri, serbest radikalleri, hidrojen peroksitleri, lipit peroksitleri ve bu lipit oksidasyonuna neden olan ve sağlığınıza zarar veren peroksinitritleri durdurur.

Bu şekilde glutatyon hasarı önlemeye yardımcı olur ve kalp krizi riskini azaltır.

Glutatyon tedavisi periferik vasküler hastalık belirtilerinin azalmasını sağladığı gösterilmiştir. Glutatyon yaygın görülen bu dolaşım sistemi hastalıklarına çok ihtiyaç duyulan bir çözüm sunar.

Bu hastalarda kan damarlarında daralma olduğundan gerektiğinde kaslara yeterli kan kaynağı sağlanamaz ve çoğu zaman bacaklardaki kaslar etkilenir. Yürüme ile yorgunluk ve ağrı şikayeti ayırt edici belirtileridir. Damardan yeterli düzeyde verilen glutatyonun şikayetleri azalttığına dair çalışmalar yapılmaktadır.

Tedavi & Uygulamalar

Dolgu, Işık Dolgusu, Gençlik Aşısı, Dermaroller, Antiaging Bakımlar, Somon DNA, Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Uygulamaları,

Alexanrite, Diod ve ND Yag lazerlerle epilasyon, ND Yag lazerle kılcaldamar, Akne Tedavisi, Nonablatif Cilt Yenileme, Çatlak Tedavisi, Cilt bakımları, Akne ve Leke Kürleri, Peeling, Metabolik Balans ile Zayıflama, Kavitasyon, Karboksiterapi, Power Plate ve Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama, Nöralterapi, Akupunktur, Biorezonans, Allerji Testleri ve Terapileri yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

FSM Bulvarı Selin Sit. C Blok Daire: 7 Nilüfer / BURSA

0 224 452 52 74

dr.sibel@sibelunlu.com