fbpx

DERMATOLOJİ VE ESTETİK KLİNİĞİ

Estetik Dolgu Enjeksiyonları

Dolgu enjeksiyonları

Dolgu Enjeksiyonu FiyatlarıRandevu Talep Edin

Dolgu Hakkında Her Şey?

Dolgu Nedir?

Hyaluronik asit tamamen doğal olarak üretilen polisakkarid yapıda bir üründür. Hyaluronik asit içeren dolgular yüz şekillendirme, kırışıklık giderme, gençleştirme amacıyla yapılan işlemlerde yaygın olarak kullanılır. Estetik uygulamalar arasında sık tercih edilen yöntemlerin başında gelen bu dolgular yanak, çene, burun, gözaltı ve dudak şekillendirmede ideal çözüm oluşturur. Söz edilen bölgelerde tek başına kullanılabildiği gibi tüm yüzde birlikte uygulanarak bütünlük sağlanabilir.

Dolgu ile gençleşmenin avantajları

 • Çok hızlı değişim sağlar. 30-60 dakika içerisinde sorun giderilmiş, değişim ve düzelme sağlanmış olur.
 • Bir enjektör ve birkaç noktadan yapılan enjeksiyon ile ağrısız, acısız, yarasız, dikişsiz ve iz kalmadan uygulanmaktadır.
 • *Vücutta bulunan organik bir maddeden oluştuğundan ve doğal içerik nedeni ile alerji yapmaz. Yan etkisi olmaz.
 • Ön hazırlık gerekmez, her an uygulanabilir. Kolay ve pratiktir.
 • Aynı anda birden fazla yüz bölgesine uygulama şansı verir. Böylece 1 saat içinde tüm yüzün eksiklerinin giderilmesi mümkün olmaktadır.
 • Vücutta doğal yollarla parçalanıp atılırlar. Vücuda zarar vermeden, problemsiz şekilde uzaklaştırılır ve zamanı gelince tekrar yerine konabilir.
 • Zararsız olduğundan istenildiği kadar tekrarlanabilir. Aynı uygulamada istenildiği kadar miktar uygulanabilir. Uygulamaya engel oluşturacak hiçbir kısıtlayıcı veri yoktur.

Hangi bölgeler dolgu uygulanabilir?

 • Yanaklar
 • Dudaklar
 • Nazolabial
 • Gözaltı
 • Çene
 • Burun
 • Gençlik aşısı H100
 • El dolgusu
 • Boyun dekolte
 • Şakaklar
 • Göz çukuru
 • Yanak dolgusu

Yaşı en çok ele veren ve çökmüş hissi veren yanaklar, dolguya ilk ihtiyaç duyan bölgelerdendir. Yaşla kaybedilen yağ dokusunu yerine koyup, yanak hacmini kazandırma ve şekillendirme amacı ile yoğun hacim veren dolgular tercih edilir. Genellikle sadece yanaklara uygulanan dolguların verdiği hacim sayesinde yüzdeki yerçekimi etkisi ve sarkma azaltılmış olabilir. Yanak dolgusunun etkisiyle nazolabial oluktaki derinlik azalıp daha genç bir görüntü sağlanabilir.

Yanak dolgusu yapılırken yoğun kıvamlı şekil veren dolgular kullanılır. Yanak kemiği boyunca ölçülü, eşit, dengeli bir şekilde uygulanan dolgu derin dokulara bırakılarak biçimli bir yüz ovali sağlanır. Yanaklar hacim kazanırken deride yukarı çekilme etkisi oluşur. Çene hattı ve nazolabialdeki gevşeme ve kat oluşumu düzeltilmiş olur. Bu dolgu sayesinde gözaltı fayda görebilir ve daha iyi görünüm sağlanabilir.

Yanak dolgusu yapılırken ölçü çok önemlidir. Uygulanan kişinin yüz tipine uygun olan miktarda aşırıya kaçmadan sadece eksilen miktarı yerine koyan dolgular yapılmalıdır. Böylece doğal, daha genç ve daha biçimli bir yüze kavuşmak mümkün olmaktadır.

Yanak dolgusu yapılırken hyaluronik asidli dolgular ilk seçenektir. Kalsiyum hidrksiapatit içeren dolgular da kullanılabilir. Bu dolgunun içeriği uygulamadan sonra hacim vermenin yanı sıra cildin gençleşmesini, kollajen üretimini artırarak sarkmanın giderilmesine ve yüz ovalini sağlamaya yardımcı olur. Etkisi daha uzun sürer ve bir dolgudan daha fazlasını sağlayarak memnuniyeti artırır.

Çene Dolgusu

Yüzde altın oranı sağlamak için gerektiğinde çene şekillendirme amacıyla hacim veren dolgular kullanılır. Küçük çeneyi normalleştirmek, çukur çeneyi düzeltmek ve yüz ovalini desteklemek amacıyla çeneye dolgu uygulanmaktadır.

Çenenin uzatılması yüz ovaline çok katkıda bulunabilir ve görünümü değiştirir.  Şeklini değiştirmek, uzatmak veya çukuru gidermek amacıyla hacim veren dolgular tercih edilir.

Burun Dolgusu

Burunda hattını düzeltmek, ucunun kaldırılması, düşüklüğün giderilmesi için hyaluronik asit içerikli dolgular kullanılır.  Kemerli burunlara, burun hattı düzgün olmayanlara, belirgi çukurlukları olanlara ihtiyaç kadar dolgu ile düzelme sağlanabilir.

Burun kökünden itibaren ucuna kadar uzanan hatta hangi noktalarda ne kadar eksik varsa gözlenip ihtiyaç belirlenir. Uygun dolgulardan gereken ölçüde uygulandıktan sonra düzelme sayesinde 1 yıla yakın süre ile etkisi devam eder. Ameliyat olmak istemeyen veya ameliyat için engeli olanlar için en uygun çözümdür.

Uç kısmını kaldırmak ve daha dik görünmesini sağlamak amacıyla küçük uygun miktarda dolgu uygulanabilir. Burun deliklerinin arasındaki açıyı düzenlemek ve uygulanacak az miktar bir dolgu ile profilden görüntü değişebilir. Burun ucuna yapılan dolgu hem kaldırıp hem şeklini düzeltir.

Şakak Dolgusu

Şakak bölgesinde yağ dokusunda erime ile çukur görünüm oluşur. Bu görünüm bizi olduğumuzdan daha farklı yaşta görünmemizi sağlar. Tüm yüze dolgu uygulanacaksa mutlaka şakaklar unutulmamalı.

Bu bölgeye dolgu uygularken derin bölgeye uygulanır. Uygun yoğunlukta dolgu seçildiğinde ve yeteri kadar uygulandığında mükemmel sonuç ortaya çıkar. Şakaklar tamamlanınca büyük fark yaratır ve memnun eden sonuçlar oluşur.

El Dolguları

Yapısal olarak damarları belli olan eller vardır, genç yaşlarda bile dolguya ihtiyaç duyarlar. Damarlı görünüm rahatsızlık yaratıyorsa damarların arasında görünen boşluklara dolgu uygulanması ile hoş görünen zarif eler oluşabilir.

Yaşla birlikte doku kaybı oldukça ellerde de dolguya ihtiyaç doğabilir. Hangi yaşta olursa olsun herkese yapılabilir pratik hızlı sonuç veren bir uygulamadır. Yan etkisi olmayan, kolay uygulanabilen, hızlı sonuç veren ve pratik bir çözüm yoludur.

Tedavi & Uygulamalar

Dolgu, Işık Dolgusu, Gençlik Aşısı, Dermaroller, Antiaging Bakımlar, Somon DNA, Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Uygulamaları,

Alexanrite, Diod ve ND Yag lazerlerle epilasyon, ND Yag lazerle kılcaldamar, Akne Tedavisi, Nonablatif Cilt Yenileme, Çatlak Tedavisi, Cilt bakımları, Akne ve Leke Kürleri, Peeling, Metabolik Balans ile Zayıflama, Kavitasyon, Karboksiterapi, Power Plate ve Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama, Nöralterapi, Akupunktur, Biorezonans, Allerji Testleri ve Terapileri yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

FSM Bulvarı Selin Sit. C Blok Daire: 7 Nilüfer / BURSA

0 224 452 52 74

dr.sibel@sibelunlu.com