fbpx

DERMATOLOJİ VE ESTETİK KLİNİĞİ

HIFU Yüz Germe ve Bölgesel Sıkılaşma

Hifu Uygulama FiyatlarıRandevu Talep Edin

Lazer teknolojilerinin inemediği derinliğe uygulama şansı tanıyan FDA onaylı yepyeni bir teknolojidir. Smas tabakayı uyarabilen bu teknoloji ile sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe operasyonu etkisi yaratan gerilme sağlanır. Ayrıca uygulama sonrası sosyal hayattan uzaklaştırmaması en önemli özelliklerindendir.

HIFU teknolojisinde yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason enerjisi ile ses dalgaları kullanılır. Derin dokularda kolajen üretimini uyararak, bu sayede sıkılaşma ve gerilme hedeflenir. Enerji olarak ultrason  yani kulağımızın duyamayacağı bir ses enerjisi kullanılır. Bu enerji deri altındaki derin dokuyu yüksek ısılara çıkararak kontrollü ve nokta şeklinde hasar  alanları oluşturur.

Hifu teknolojisi sayesinde dermis ve smas tabakalarında kontrollü ısı ile koagülasyon yapılarak cildin sıkılaşması ve toparlaması sağlanır. Gevşemenin olduğu tüm bölgelerde kullanılarak gıdının giderilmesi, yüz ovalinin sağlanması, kol, karın ve bacaklarda sarkmanın giderilmesinde, fazla yağların yakılmasında kullanılır. Bu sayede yüz ovali, vücut kontürü şekillenir, kol, bacak ve karında sarkmalar giderilir.

Hifu uygulaması sırasında cildin 4,5mm, 3 mm ve 1,5 mm derinliğindeki tabakalarında  ısıya bağlı hasar yaratılarak cildin doğal yenilenme ve onarılma mekanizması harekete geçirilir ve kolajen üretimi hızlandırılır.

Tek uygulama sonrasında cilt 1-3 ay içerisinde ilerleyen süreçle yüz germe ameliyatı yapılmışçasına gerilerek çok daha genç ve sağlıklı görünmeye başlar. Etkisi yaşa bağlı olarak 1-2 yıl sürebilir.

Hıfu teknolojisi ile acısız, kızarmadan, morarmadan, yara oluşmadan, şişmeden tek seansta ameliyatsız yüz ve boyun germe uygulaması rahatlıkla öğle arası kadar bir sürede gerçekleşebilmektedir.

Uygulama Alanları

 • Göz çevresi kırışıklıkları
 • Kaşların kaldırılması
 • Kaş arası kırışıklıkların giderilmesi
 • Yüzdeki sarkmanın giderilmesi
 • Yüz ovalinin şekillendirilmesi
 • Göğüslerin toparlanması
 • Bacak içi gevşekliklerinin toparlanması
 • Diz üstü ve kollardaki sarkmaların giderilmesi
 • Karın gevşemesinin toparlanması
 • Çene hattındaki sarkmalar
 • Göz kapağı sarkması,
 • Gıdı sarkması,
 • Yanaklardaki sarkmalar,
 • Uyluk içi, kol içi ve göbek gibi ciltteki sarkmalar,
 • Özellikle ağzın çevresindeki gevşemeler,
 • Gevşek boyun kıvrımları,
 • Alt çene hattının belirginliğinde azalma (gıdı)

şikayetlerin giderilmesinde kullanabilirsiniz.

Hifu uygulaması nasıl yapılır?

Her işlemde olduğu gibi cilt önce temizlenir. Lokal anestezik kreme genellikle gereksinim olmaz ve direkt olarak uygulamaya geçilebilir.

Uygulama öncesi cilde jel uygulanır. Yüzün uygulama yapılacak bölgeleri önceden belirlenerek uygun dozlarda taranarak yapılmaktadır. Yüz bölgesi için ilk önce 4.5 mm lik uygulama ile deri altındaki smas tabakaya uyarı gönderilmektedir. Oluşan ısı ile koagülasyon yaratılır ve onarım mekanizması uyarılmış olur. Sırasıyla 3 mm lik başlıklarla yüzeyel ve en son olarak da 1,5 mm lik başlıkla en yüzeyel tabakaya atışlar yapılırak koagülasyon oluşturulur. Böylece cildin tüm katmanlarında iyileşme odakları oluşturularak cildin yenilenmesi sağlanır.

Diğer vücut alanlarında farklı başlıklar uygulanarak hem yağların yakılması hem de cildin sıkılaşması sağlanır. Yağların yakılması ve bölgesel incelme amaçlı kullanılırken beraberinde beslenmeye de dikkat edilmelidir. Bu işlem sırasında cilt yüzeyinde etkilenme olmaz ama derinden gelen etki ile kollajen yapımı uyarılır. Vücut bölgelerinde de yüz gibi toparlanma, gerilme ve sıkılaşma yaşanır. Güçlü bir sıkılaşma oluştuğundan zamanla cerrahi işlem yapılmışcasına  bir yüz gençleştirme ve karın germe etkileri yaşanabilir. Kollardaki sarkmalar diz üstündeki yığılmalar düzeltilebilir.

Tek Seans Uygulama Yeterli midir?

HİFU uygulaması genellikle tek seans yeterli olmaktadır. Sarkmanın derecesine göre 2-3 seans uygulanabilir. Vücut bölgelerinde sarkmalarda veya yağ yıkımı gerekenlerde tekrarlayan seanslar etkinliği artırır.

HİFU uygulamalarında en önemli detaylardan biri de her mevsim uygulanabilmesidir. Yazın uygulanmasında hiçbir engel yoktur.

Uygulama Yapılırken Ağrı veya Acı Hissedilir mi?

Uygulama anında ağrı hissi kişiye göre değişiklik göstermekle birlikte, genellikle ağrısız bir uygulama sağlanmaktadır. Uygulanan alanda kemiğe ve sinirlere yakınlık varsa kısa süreli iğne batar tarzda ağrı olabilir. Anlık olarak oluşan ağrı HIFU enerjisinin hedeflenen seviyelere ulaştığının ve böylece toparlanma ve sıkılaşmanın gerçekleşeceğini göstermektedir.

İşlem Süresi Ne Kadardır?

Yüz bölgesi için ortalama işlem süresi yaklaşık olarak1 -1,5 saat arasında değişmektedir. Gıdı. Çene hattı, yanaklar, alın ve göz çevresinde 3 farklı başlıkla dolaşılır. Vücutta işlem süresi alan büyüklüğüne göre 1-2 saat sürebilir.

İşlem Sonrası Sonuç Ne Zaman Görülmeye Başlanır?

İşlemden hemen sonrasında görülen etki ani oluşan bir reaksiyondur. Daha belirgin sonuçları alabilmek için 2-3 ay geçmesi beklenmelidir.  Süreç yavaş gelişerek 3 ay süresinde  maksimum seviyeye ulaşır sonuç net olarak gözlenmiş olur.. Uygulamanın kalıcılığı ise kişiden kişiye göre değişmekle beraber 1 yıldan 2 yıla kadar uzayabilmektedir.

Uygulama Kimlere Yapılabilir?

Tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabilir. Yüz bölgesi,  kollar, bacaklar, alt karın bölgelerinde sarkma ve gevşeme olan tüm kişilerde hifu uygulaması yapılabilir. En ideal yaş aralığı 30-50 yaş arasındadır.

Ayrıca vücutta bölgesel incelme sorunu olanlarda ve yağ yakılması gerektiğinde farklı başlıklarda vücuda ye yanaklara uygulanabilir.

Fokus Ultrason Kimlere Uygulanmaz?

 • Uygulama yapılacak bölgelerde aktif cilt enfeksiyonu olan kişilere
 • Uygulama yapılacak alana daha önce dolgu yapılmış olanlara  (dolgunun erimesi yaşanabilir.)
 • Yara iyileşmesinde zorlukları olanlarda ya da kanın pıhtılaşması sorunu olanlarda olanlara
 • Otoimmün hastalığı olanlarda
 • Şeker hastalığıt olanlarda
 • Epilepsi hastalığı olanlarda
 • Çocuklara ve hamilelere
 • Kalp pili taşıyanlarda, elektronik cihaz veya metal stend takılmış olan kişilere

Hifu Uygulamasının Yan Etkisi Var mıdır?

Uygulamadan sonra yüzde hafif bir ödem, nadiren geçici bir kızarıklık olmaktadır. Bu etkiler 1-2 saat içinde genellikle kaybolmaktadır. Bunun dışında geçici hafif uyuşukluk hissedilebilir. 

HIFU uygulaması iyi sonuçlar veren başarılı ve güvenli bir uygulamadır. Ameliyat istemeyen veya sarkmamak için erken önlem almak isteyen ve ameliyat için erken olan kişilerde ideal yüz gençleştirme yöntemidir.

İşlemin en güzel tarafı ise cerrahi gerektirmeyen bir yöntem olması nedeni ile, uygulamanın ardından kişinin günlük aktivitelerine hemen dönebilmesidir.

Uygulama için Uygun Adaylar Kimlerdir?

Cildinin herhangi bir yerinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler Fokus Ultrason uygulaması açısından uygun adaylardır. Özellikle 30-65 yaş arasında herkese uygulanabilir. Bölgesel yağlanma problemi yaşayanlarda diyet eşliğinde uygulanması halinde bariz sonuç alınmaktadır.

Kaç seans gereklidir?

Seans sayısı, kişinin yaşına, cildinin hasarına ve yaşam koşullarına göre değişebilmektedir. Hafif veya orta derecede cilt gevşekliği olan kişilerde genellikle tek seans yeterli olabilmektedir. Erken sonuçlar tedaviden hemen sonra görülürken en iyi sonuçlar üç ila altı ay arasında belirginleşir. Etkinliği, ortalama olarak 18-24 ay arasında devam eder.

Focus Ultrason uygulamasının avantajları nelerdir?

 • Tek seanslık bir uygulamanın yeterli olması
 • Uygulama sonrası günlük hayata devam edilebilmesi.
 • Hasar olmaması ve iyileşme gerekmemesi
 • Cerrahi işlem yapılmış gibi gerilme sağlaması
 • İşlem için bir hazırlık gerekmemesi ve sonrası bir bakıma gerek kalmaması
 • Her mevsim uygulanabilmesi
 • İnvazif işlem olmaması
 • Acı ve ağrı çekilmemesi

Tedavi & Uygulamalar

Dolgu, Işık Dolgusu, Gençlik Aşısı, Dermaroller, Antiaging Bakımlar, Somon DNA, Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Uygulamaları,

Alexanrite, Diod ve ND Yag lazerlerle epilasyon, ND Yag lazerle kılcaldamar, Akne Tedavisi, Nonablatif Cilt Yenileme, Çatlak Tedavisi, Cilt bakımları, Akne ve Leke Kürleri, Peeling, Metabolik Balans ile Zayıflama, Kavitasyon, Karboksiterapi, Power Plate ve Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama, Nöralterapi, Akupunktur, Biorezonans, Allerji Testleri ve Terapileri yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

FSM Bulvarı Selin Sit. C Blok Daire: 7 Nilüfer / BURSA

0 224 452 52 74

dr.sibel@sibelunlu.com